Onderhoudsvideo’s
Om jou te helpen het meeste uit je koffiemachine te halen, hebben onze specialisten korte onderhoudsvideo’s gemaakt. Zo kun je snel en eenvoudig zelf kleine taken uitvoeren – professioneel én betrouwbaar.
Dagelijks spoelen
Om ervoor te zorgen dat je elke dag kunt genieten van jouw favoriete koffie is het nodig om elke dag de machine te spoelen.
Wekelijkse reiniging
Om te blijven genieten van je dagelijkse kop koffie, is het belangrijk om het reinigingsprogramma wekelijks uit te voeren.
Onderdelen reinigen
Voor het voorkomen van verstoppingen is het belangrijk om wekelijks de mixerkom te demonteren en te reinigen. Het reinigen van de overige onderdelen is nodig op basis van het gebruik van de machine.
Zetgroep verwijderen en schoonmaken
Soms is het nodig om de zetgroep uit de machine te pakken en deze schoon te maken. Dit hoeft niet met regelmaat en alleen wanneer onze technische dienst deze instructie geeft.
FAQ
Heeft u een vraag? Bekijk de veelgestelde vragen hieronder. Wellicht staat uw vraag er ook tussen.
Waardoor raakt de mixerkom verstopt?
Een verstopping van de mixerkom kan meerdere oorzaken hebben:
- Wanneer een product wordt geannuleerd, kan er topping of cacao achterblijven in de mixerkom. Dit kan uiteindelijk een verstopping veroorzaken. Wanneer een product wordt geannuleerd, is het aan te raden om de mixerkom te spoelen met *00*.
- De uitloop kan (gedeeltelijk) verstopt zitten. Er moeten twee evenredige stralen uit de uitloop komen. Is dit niet het geval? Demonteer de uitloop en reinig deze grondig.
- De mixermotor kan defect zijn. Verwijder de mixerkom en controleer of de mixermotor vrij kan draaien. Zit deze vast? Neem dan contact op met onze klantenservice.
Er lekt water langs de mixerkom.
Bij lekkage aan de onderkant van de mixerkom controleert u of de mixerkom correct is gemonteerd en of de groene beugel gesloten is.
Bij lekkage aan de bovenkant van de mixerkom controleert u of er geen verstopping is.
Het kan ook voorkomen dat de lekkage zich bevindt bij het groene wateraansluitstuk. Neem in dat geval contact op met onze klantenservice.
Foutmelding “Zetgroep niet gereed”.
De zetgroep is bezig met positioneren. Wacht totdat de zetgroep in de juiste positie staat.
Blijft de melding staan? Schakel de machine uit met de aan-/uitknop aan de achterzijde.
Foutmelding “Te veel koffie in zetgroep”.
Bij het zetten van een dubbel product kan er te veel gemalen koffie in de zetgroep komen. Neem contact op met onze klantenservice.
Ondertussen kunt u de enkele producten blijven gebruiken.
Foutmelding “Geen water”.
Controleer of de kraan is opengedraaid en of de watertoevoer niet geblokkeerd wordt door een knik in de slang. Doe de machine uit en aan.
Niet opgelost? Bel onze klantenservice.
Onderhoudsmiddelen voor de Etna compact
Coffee@Work is jouw partner voor een complete koffieoplossing op de werkvloer. Wij bieden niet alleen hoogwaardige koffie en geavanceerde koffiemachines, maar ook uitgebreide diensten zoals onderhoud, reparatie en deskundig advies over de beste bereidingsmethoden.
Contact over de Etna compact
@CoffeeAtWork
Telefoon



